Motywacja,  Rozwój

Buduj majątek jak Finansowy Ninja

Zdobądź czarny pas w sztuce budowania swojego majątku! Wobec braku edukacji finansowej w polskiej szkole, musimy samodzielnie zdobywać wiedzę z tej dziedziny. Jeśli chcesz wreszcie zrobić porządek w swoich finansach, to sięgnij po pierwszą lekturę obowiązkową – książkę „Finansowy ninja” Michała Szafrańskiego.

Książka Michała Szafrańskiego – twórcy bloga finansowego Jakoszczedzacpieniadze.pl – doskonale obrazuje, że im wcześniej zaczniesz budowanie podstaw swojego majątku, tym szybsze i bardziej spektakularne efekty osiągniesz. Zarabianie, planowanie budżetu domowego, oszczędzanie oraz mądre inwestowanie swoich pieniędzy, to właśnie te niezbędne podstawy sukcesu.

Nuda? Liczyłeś na jedną magiczną formułę czy zaklęcie, które zapewni Ci bogactwo? Nic z tych rzeczy.

„Finansowy ninja” to prawdziwa biblia finansów osobistych dla polskiego czytelnika. To książka na całe życie.

To właśnie konsekwentna realizacja i osiąganie mistrzostwa w tych podstawach finansowych cechuje osoby zamożne i nie ma tu drogi na skróty. Wszystkie inne pomysły na szybkie wzbogacenie się mogą skończyć się tym, że będziesz dawcą kapitału dla innych.

A zostaniesz nim, gdy żyjesz bez finansowego planu na siebie, bez wiedzy, ile pieniędzy potrzebujesz na życie, a także gdy stajesz się niewolnikiem banków i firm pożyczkowych, bo swoją wolność oddajesz za drogie gadżety, które kupujesz na kredyt.


Kim jest finansowy ninja?

Bądź więc finansowym ninja! Czyli po prostu osobą mądrą finansowo. Jeśli umiejętnie zastosujesz wskazówki z książki, to będziesz na najlepszej drodze do sukcesu w postaci osiągnięcia wolności finansowej.

Czym ona jest? To taki stan niezależności finansowej, w którym to Ty i tylko Ty decydujesz czy chcesz dalej pracować i sam ustalasz, na jakich odbędzie się to będzie zasadach.

To, kiedy i jak ją osiągniesz jest sprawą indywidualną – pamiętaj, że nie ma jednej słusznej drogi do zamożności, bo każdy przemierza ją w inny sposób, adekwatny do swojego charakteru, osobistych możliwości, preferencji i marzeń oraz stopnia determinacji w realizacji swoich celów.


Finansowe wyzwania

Jednakże, jak pisze autor, szczęście sprzyja przygotowanym. I jego książka właśnie przygotowuje nas do większości finansowych wyzwań naszego życia: pracy dającej nam satysfakcję i duże pieniądze, prowadzenia gospodarstwa domowego tak, by na wszystko starczało, zabezpieczenia budowanego majątku i pomnażania go oraz godnego życia na emeryturze.

Wszystkie te etapy każdy z nas może zaplanować i zrealizować niezależnie od wieku pod warunkiem, że zacznie swoje działania już dziś!

Pierwszym ruchem jest nie tylko sama lektura, ale dokładne przerobienie „Finansowego ninja”. Niezbędne są: zrobienie gruntownych notatek, dokonanie symulacji obliczeń na gotowych arkuszach kalkulacyjnych przygotowanych przez autora, a także nauka fantastycznego narzędzia, jakim jest kalkulator finansowy.

Książka Michała Szafrańskiego „Finansowy ninja” (fot. https://finansowyninja.pl/)


Arsenał budżetowania

Z książką tą odkryjesz motywacje kierujące Tobą przy budowie majątku, rozprawisz się z hamującymi Cię błędnymi przekonaniami na temat pieniędzy oraz wdrożysz nowe nawyki, takie jak dyscyplina finansowa, automatyzacja przepływów pieniężnych, oraz zawarcie kontraktu z samym sobą.

Publikacja zapozna Cię z najważniejszą bronią finansowego ninja – zarządzaniem budżetem domowym, którego opanowanie jest punktem wyjściowym do wszystkich pozostałych działań.

Nauczysz się budżetować, nie przepłacać na kosztach stałych, a więc największych wydatkach każdej polskiej rodziny (jedzenie, czynsz i media oraz transport i telekomunikacja) oraz uświadomisz sobie, jak ważna jest poduszka finansowa i będziesz potrafił ją zbudować.


Zarabianie kluczem

Rozdział o kredycie hipotecznym, muszą szczególnie dokładnie przerobić wszyscy ci, którzy rozważają dokonanie tego największego zakupu w życiu. Autor przeprowadzi z Tobą obliczenia jego opłacalności krok po kroku, dzięki czemu łatwiej będzie Ci się zmierzyć z decyzją o jego wzięciu lub zdecydowaniu, że długoterminowy wynajem będzie dla Ciebie opcją lepszą, tańszą i oszczędzającą sporo stresu.

Z książki dowiesz się ponadto o zasadach skutecznych negocjacji, jak również o optymalizacji podatkowej oraz poznasz podstawy mądrego inwestowania. Wszystkie te trzy aspekty dotyczą Twoich zarobków, a więc jak je podwyższyć, jak płacić podatki z korzyścią dla siebie oraz jak pomnażać zarobione pieniądze.

Autor stoi bowiem na stanowisku, że znacznie ważniejsze od samego oszczędzania jest po prostu zarabianie i to systematycznie coraz większych pieniędzy.


Finansowa biblia

Wydaje się, że to dużo wiedzy na raz? W istocie – w końcu książka Michała Szafrańskiego ma ponad 500 stron i to nabitych samymi konkretami. Czyni to z niej prawdziwą biblię finansów osobistych dla polskiego czytelnika.

To zdecydowanie pozycja, do której będziesz wracał systematycznie, dzięki uniwersalności zawartych tam porad. To książka na całe życie.

Dzięki lekturze „Finansowego ninja” uwierzysz, że mądre zarządzanie pieniędzmi to sztuka, a same pieniądze są środkiem do celu realizowania najważniejszych życiowych wartości, a więc bezpieczeństwa dla siebie i rodziny, cieszenia się pełnią życia, rozwijania własnych pasji i pomagania innym.


Ninja pod strzechy!

Przez całą książkę przewija się to pozytywne podejście do pieniędzy, które mają pracować dla nas, bo inaczej to my będziemy zmuszeni ciężko na nie pracować.

Michał Szafrański doskonale wie, o czym pisze, bo sam zbudował milionowy majątek. A zawsze warto uczyć się od osób, które są w miejscu, w którym my chcielibyśmy być. To nie jest łatwa droga, ale warto ją wybrać, żeby zapewnić sobie i swojej rodzinie godne życie teraz i na starość.

Tylko bowiem Ty sam, jak przekonuje autor, jesteś dla siebie najlepszym doradcą finansowym. Uzbrojony w wiedzę z „Finansowego ninja” możesz maksymalizować swoje osiągnięcia w każdym aspekcie finansowym swojego życia. A to z kolei będzie miało dodatni wpływ na pozostałe jego sfery.

Dlatego książka Michała Szafrańskiego to lektura obowiązkowa nie tylko dla każdego, kto chce zadbać o swoje finanse, ale powinno się o nią oprzeć przyszły program lekcji z zakresu edukacji finansowej w polskich szkołach. I tego masowego trafienia pod strzechy serdecznie życzymy autorowi.

Fot. Agnieszka Wanat oraz https://finansowyninja.pl/