O nas

Cześć,

witamy Cię serdecznie w magazynie Babka z Zasadami. Jest to lifestylowy magazyn zaangażowany, w którym promujemy nasze zasady: ekologię, prospołeczność i rozwój osobisty.


Kim jesteśmy?

Tworzymy zespół pasjonatów oddanych sprawie zmieniania naszego świata na lepsze. Wierzymy, że głos jednostek ma znaczenie, szczególnie w dzisiejszych czasach wszechobecnego szumu medialnego i zalewu reklamą.

Kochamy przyrodę i staramy się wspierać organizacje pomagające skrzywdzonym przez człowieka zwierzętom.

Uważamy, że dbanie o środowisko to moralny obowiązek każdego z nas wobec naszej planety i przyszłych pokoleń. Człowiek, ze względu na swoją ogromną siłę oddziaływania na środowisko, musi pełnić na Ziemi rolę gospodarza i opiekuna przyrody.

Dbanie o środowisko to moralny obowiązek każdego z nas wobec naszej planety. Człowiek musi pełnić na Ziemi rolę gospodarza i opiekuna przyrody.

Takie spojrzenie jest nam bliskie z racji naszego światopoglądu opartego na wartościach społecznych i humanistycznych. To z niego wywodzi się nasz głęboki szacunek do środowiska naturalnego.

Co nas motywuje?

Jesteśmy zwolennikami etycznej produkcji oraz aktywizmu konsumenckiego. Wierzymy, że jako klienci znajdujący się na końcu łańcucha konsumpcji, mamy sprawczy wpływ na politykę wielkich firm, a nasze decyzje zakupowe mogą zmieniać świat na lepszy!

Jesteśmy zdania, że pomoc naszej planecie powinna przynosić nam przede wszystkim radość. Nikt od początku nie robi wszystkiego idealnie, ale liczy się każdy wysiłek, by pomóc przyrodzie.

Nie wystarczy garstka ludzi, którzy są perfekcyjnie proekologiczni, ale potrzeba milionów, którzy robią to nieidealnie.

Działamy i zachęcamy do działania wedle zasady, że nie wystarczy garstka ludzi, którzy są perfekcyjnie proekologiczni, ale potrzeba milionów, którzy robią to nieidealnie. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu dla siebie wartościowe treści oraz inspirację.

RAZEM zmieniajmy świat na lepsze!


O czym przeczytasz w poszczególnych zakładkach magazynu?


WYWIADY Z ZASADAMI

W tym cyklu przeprowadzamy rozmowy z przedstawicielami wartościowych inicjatyw prospołecznych i ekologicznych. Przeczytaj i zainspiruj się do aktywnego działania. Razem budujmy lepszy świat!


EKOLOGIA

Zamieszczamy tutaj doniesienia z kraju i ze świata koncentrujące się wokół ekologii, ochrony przyrody i praw zwierząt – zarówno te najnowsze informacje, jak i te uniwersalne i zawsze aktualne. Chodzi nam o to, żeby kwestie ekologiczne w przystępnie przekazany sposób jak najszerzej trafiały pod nasze strzechy.


PROSPOŁECZNOŚĆ

Przeczytasz tutaj o ważnych inicjatywach prospołecznych, których celem jest budowa lepszego świata poprzez aktywną pomoc na rzecz innych. Zainspiruj się nimi i zaangażuj się dla dobra świata i ludzi!


ROZWÓJ

Zagadnienia związane z rozwojem osobistym podzieliliśmy na dwie sekcje. W sekcji KULTURA znajdziesz recenzje wartych polecenia książek, filmów i wydarzeń kulturalnych, które wzbogacają naszą perspektywę postrzegania świata. Natomiast w sekcji MOTYWACJA przeczytasz inspirujące treści z zakresu samodoskonalenia własnej osobowości.


PODRÓŻE

Sekcja ta zawiera inspiracje wycieczkowe, zarówno w te bardziej popularne miejsca, jak i te trudniejsze do znalezienia. Dostępne koleją, komunikacja miejską, rowerem lub pieszo – to nasze zasady podróżowania.


Zapraszamy do lektury!


Nasz Zespół:

Dorota – Redaktor Naczelna

Marcin – Art Director