O nas

Cześć,

witamy Cię serdecznie w magazynie Babka z Zasadami. Jest to lifestylowy magazyn zaangażowany, w którym promujemy nasze zasady:

  • rozwój osobisty,
  • prospołeczność,
  • ekologię.


Kim jesteśmy?

Tworzymy zespół pasjonatów oddanych sprawie zmieniania naszego świata na lepsze. Chcemy to osiągnąć zgodnie z zasadą Mahatmy Gandhiego „bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”. Zaczynamy więc zmianę przede wszystkim od siebie samych.

Dlatego stawiamy na rozwój osobisty, pogłębianie wiedzy o nas samych oraz dążymy do niezależności finansowej, jako podstawy godnego życia.

Jednocześnie, ważne są dla nas kwestie prospołeczne i ekologiczne, gdyż człowiek jest głęboko zakorzeniony w świecie społecznym i w środowisku naturalnym.

Uważamy, że dbanie o środowisko to moralny obowiązek każdego z nas wobec naszej planety i przyszłych pokoleń. Człowiek, ze względu na swoją ogromną siłę oddziaływania na środowisko, musi pełnić na Ziemi rolę gospodarza i opiekuna przyrody.

Dbanie o środowisko to moralny obowiązek każdego z nas wobec naszej planety. Człowiek musi pełnić na Ziemi rolę gospodarza i opiekuna przyrody.

Takie spojrzenie jest nam bliskie z racji naszego światopoglądu opartego na wartościach społecznych i humanistycznych. To z niego wywodzi się nasz głęboki szacunek do społeczeństwa i środowiska naturalnego.

Co nas motywuje?

Wierzymy, że głos jednostek ma znaczenie, szczególnie w dzisiejszych czasach wszechobecnego szumu medialnego i zalewu reklamą.

Dlatego jesteśmy zwolennikami etycznej produkcji oraz aktywizmu konsumenckiego. Wierzymy, że jako klienci znajdujący się na końcu łańcucha konsumpcji, mamy sprawczy wpływ na politykę wielkich firm, a nasze decyzje zakupowe mogą zmieniać świat na lepszy!

Jesteśmy zdania, że pomoc naszej planecie powinna przynosić nam przede wszystkim radość. Nikt od początku nie robi wszystkiego idealnie, ale liczy się każdy wysiłek, by pomóc przyrodzie.

Mamy nadzieję, że znajdziesz tu dla siebie wartościowe treści oraz inspiracje do działania.

RAZEM zmieniajmy świat na lepsze!


O czym przeczytasz w poszczególnych zakładkach Magazynu?


WYWIADY Z ZASADAMI

W tym cyklu przeprowadzamy rozmowy z przedstawicielami wartościowych inicjatyw prospołecznych i ekologicznych. Przeczytaj i zainspiruj się do aktywnego działania. Razem budujmy lepszy świat!


ROZWÓJ

Zagadnienia związane z rozwojem osobistym podzieliliśmy na dwie sekcje. W sekcji MOTYWACJA przeczytasz inspirujące treści z zakresu samodoskonalenia własnej osobowości oraz wskazówki, jak budować niezależność finansową.
Natomiast w sekcji KULTURA znajdziesz recenzje rekomendowanych przez nas książek, filmów i wydarzeń kulturalnych, które wzbogacą Twoją perspektywę postrzegania świata.


PROSPOŁECZNOŚĆ

Przeczytasz tutaj o ważnych społecznie tematach i inicjatywach prospołecznych, których celem jest budowa lepszego świata poprzez aktywną pomoc na rzecz innych. Zainspiruj się nimi i zaangażuj się dla dobra świata i ludzi!


EKOLOGIA

Zamieszczamy tutaj doniesienia z kraju i ze świata koncentrujące się wokół ekologii, ochrony przyrody i praw zwierząt – zarówno te najnowsze informacje, jak i te uniwersalne i zawsze aktualne. Chodzi nam o to, żeby kwestie ekologiczne w przystępnie przekazany sposób jak najszerzej trafiały pod nasze strzechy.


URODA

W tym dziale publikujemy recenzje kosmetyków. Nasze opinie zawierają rzetelne oceny produktów poparte ich testami przez dłuższy czas, na podstawie których formułujemy merytoryczne uwagi konsumenckie. Testuj kosmetyki razem z nami!


PODRÓŻE

Sekcja ta zawiera inspiracje wycieczkowe, zarówno w te bardziej popularne miejsca, jak i te trudniejsze do znalezienia. Dostępne koleją, komunikacja miejską, rowerem lub pieszo – to nasze zasady podróżowania.


Zapraszamy do lektury!


Nasz Zespół:

Dorota – Redaktor Naczelna

Marcin – Art Director