O nas

Cześć,

witamy Cię serdecznie w magazynie Babka z Zasadami. Jest to lifestylowy magazyn zaangażowany, w którym promujemy nasze zasady: ekologię, prospołeczność i rozwój osobisty.

O czym przeczytasz w poszczególnych zakładkach magazynu?

EKOLOGIA

Zamieszczamy tutaj doniesienia z kraju i ze świata koncentrujące się wokół ekologii, ochrony przyrody i praw zwierząt – zarówno te najnowsze informacje, jak i te uniwersalne i zawsze aktualne.

Chodzi nam o to, żeby kwestie ekologiczne w przystępnie przekazany sposób jak najszerzej trafiały pod nasze strzechy. Czytaj i wymieniaj się opiniami w komentarzach!

PROSPOŁECZNOŚĆ

Przeczytasz tutaj o wartościowych inicjatywach prospołecznych, które inspirują do budowy lepszego świata poprzez aktywną pomoc na rzecz innych. Przeczytaj o nich i działaj dla dobra świata i ludzi!

ROZWÓJ

W sekcji KULTURA przeczytasz recenzje ciekawych książek, filmów i wydarzeń kulturalnych, a w sekcji MOTYWACJA znajdziesz inspirujące treści z zakresu rozwoju osobistego. Natomiast w sekcji PODRÓŻE dzielimy się inspiracjami z wycieczek do ciekawych miejsc, zarówno tych bardziej popularnych, jak i tych trudniejszych do znalezienia.

Przeczytaj, obejrzyj, odwiedź i podyskutuj. Jesteśmy ciekawi Twoich wrażeń i opinii!

Kim jesteśmy?

Tworzymy zespół pasjonatów oddanych sprawie zmieniania naszego świata na lepsze. Wierzymy, że głos jednostek ma znaczenie, szczególnie w dzisiejszych czasach wszechobecnego szumu medialnego i zalewu reklamą.

Kochamy przyrodę i wspieramy finansowo darowiznami organizacje pomagające skrzywdzonym przez człowieka zwierzętom (obecnie Otwarte Klatki, Straż dla Zwierząt oraz zbiórki na Ratujemyzwierzaki.pl). W przyszłości planujemy organizować większe akcje charytatywne na rzecz przyrody.

„Dbanie o środowisko to moralny obowiązek każdego z nas wobec naszej planety. Człowiek musi pełnić na Ziemi rolę gospodarza i opiekuna przyrody”

Uważamy, że dbanie o środowisko to moralny obowiązek każdego z nas wobec naszej planety i przyszłych pokoleń. Człowiek, ze względu na swoją ogromną siłę oddziaływania na środowisko, musi pełnić na Ziemi rolę gospodarza i opiekuna przyrody.

Takie spojrzenie jest nam bliskie z racji naszego światopoglądu opartego na wartościach społecznych i humanistycznych. To z niego wywodzi się nasz głęboki szacunek do środowiska naturalnego.

Co nas motywuje?

Jesteśmy zwolennikami aktywizmu konsumenckiego. Wierzymy, że jako klienci znajdujący się na końcu łańcucha konsumpcji, mamy sprawczy wpływ na politykę wielkich firm, a nasze decyzje zakupowe mogą zmieniać świat na lepszy!

Jesteśmy zdania, że pomoc naszej planecie powinna przynosić nam przede wszystkim radość. Nikt od początku nie robi wszystkiego idealnie, ale liczy się każdy wysiłek, by pomóc przyrodzie.

Nie wystarczy garstka ludzi, którzy są perfekcyjnie proekologiczni, ale potrzeba milionów, którzy robią to nieidealnie.

Działamy i zachęcamy do działania wedle zasady, że nie wystarczy garstka ludzi, którzy są perfekcyjnie proekologiczni, ale potrzeba milionów, którzy robią to nieidealnie. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu dla siebie wartościowe treści oraz inspirację.

RAZEM zmieniajmy świat na lepsze!

Zapraszamy do lektury.


Nasz Zespół:

Dorota
Redaktor Naczelna

Marcin
Art Director